Z życia wzięte

Poniżej kilka ciekawych wyzwań z jakimi przyszło nam się zmierzyć w naszej pracy zawodowej.

 

Przypadek 1.  „Kradzież komputerów”
W wyniku włamania do firmy skradziono wszystkie komputery łącznie z monitorami i drukarkami. Dzięki dobrze zabezpieczonemu serwerowi, który był w lepiej zabezpieczonym pomieszczeniu oraz optymalnemu skonfigurowaniu komputerów już następnego dnia po kradzieży firma normalnie funkcjonowała nie tracąc żadnych danych.

 

Przypadek 2. „Co zrobić jak nie znamy hasła?”
Do współpracującej z nami firmy zgłosił się klient, który nie znał żadnego hasła do administracji swoimi serwerami i komputerami. Naszym zadaniem było odzyskanie kontroli nad jego serwerami i komputerami. W tym celu włamaliśmy się na kontroler domeny i założyliśmy na nim konto z uprawnieniami administratora. To wystarczyło do odzyskania kontroli nad jego serwerami i komputerami.

 

Przypadek 3. „Jak odzyskać pocztę elektroniczną z przed 5 lat?”
W dużej firmie serwer pocztowy regularnie robi kopie zapasowe. Nowo wybrany zarząd poprosił o zawartość firmowej poczty elektronicznej z przed 5 lat. Okazało się, że serwer z tamtego okresu już nie istnieje. Poproszono nas o odzyskanie archiwalnej poczty. Największym wyzwaniem było odtworzenie środowiska systemowego z przed 5 lat ponieważ sam backup nie był wystarczający bez profesjonalnej archiwizacji danych. Przy współpracy z firmą Almado udało się to zrobić.